Nov, moderen, estetsko in tehnično dovršen izdelek na trgu – pergola, ki se lahko v nekaj sekundah iz senčila spremeni v kompaktno vodotesno streho. Prenaša dež, sneg, točo in močan veter ter optimalno deluje desetletja, brez dodatnega vzdrževanja.
Od trenda do hibrida
Moderni trendi velikih steklenih sten bivalnih prostorov in hkrati nizkoenergijske in pasivne gradnje so narekovali potrebo po kontroliranem prepuščanju sonca v prostor. Pogosto so zraven umeščene še terase na sončni strani objekta, ki potrebujejo poleti senco in ob padavinah streho, kar pa pri klasičnih izvedbah močno omeji propustnost svetlobe v bivalni prostor.
Zato smo leta 2012 prvi v Evropi razvili hibrid streha + senčilo = vodotesna pergola Hard-Top, ki izpolni vse pogoje, jo patentno zaščitili in dobili srebrno priznanje RGZC.
Prihranek energije
Brisole Hard-Top prihrani ogromno energije, ki bi bila sicer potrebna za hlajenje, ogrevanje in razsvetljavo ter pozitivno vpliva na počutje uporabnikov.
Tako zadošča vsem potrebam uporabnikov, ki želijo zjutraj in zvečer sonce, podnevi senco, ob dežju pa vodotesno streho. Tudi v prostore za teraso lahko sončno svetlobo in toploto spustimo, omejimo ali preprečimo v le nekaj sekundah – s pomočjo daljinskega upravljalnika.
Vodotesno pergolo Brisole Hard-Top v osnovni izvedenki sestavljajo nosilni okvir, stebri s skritimi odtoki, lamele, skriti žleb, motorni pogon in dekorativno zaščitne pločevine.
Arhitektom in projektantom z veseljem svetujemo pri konstrukcijskih rešitvah realizacije idej. Lahko vam ponudimo že izrisane tipske detajle in prereze v AutoCAD-u, pripravljene za umestitev v projekte, ali pa jih v prejete podloge vrišemo mi.
Če imate dodatna vprašanja glede pregol Brisole Hard-Top, nam pošljite kratek opis, načrt ali fotografijo in z veseljem vam bomo svetovali ter ponudili možne rešitve.
Pregled referenc
Brisoleji so trajna kompaktna zunanja senčila prihodnosti, saj so izjemno energetsko učinkovita – prihranijo ogromno energije za hlajenje, ogrevanje in osvetljevanje ter ustvarjajo prijaznejše bivalno okolje. Njihova glavna vloga jekontrolirano prepuščanje sončne svetlobe in toplote v prostor, hkrati pa odbijajo dež ter varujejo pred pogledi in vetrom.
Kje in kako lahko uporabimo brisoleje?
Brisoleji so namenjeni senčenju in sončenju stanovanj, hiš in lokalov, pa tudi poslovnih in večjih gospodarskih objektov.
So moderni arhitekturni dodatki objektov, saj lahko z njimi izvedemo tudi celotne fasade, celo tam kjer ni oken. Za specifičen objekt oz. projekt lahko izdelamo tudi lamele posebne oblike in dimenzije ali izvedemo sistem iz lamel in konstrukcije po vaši želji.
Vgradnja
Odvisno od potreb se brisoleji vgrajujejo vertikalno ali horizontalno z vodoravnimi lamelami, izjemoma se lahko vgradijo lamele tudi navpično.Če pa iščete brisoleje, ki se lahko v nekaj sekundah spremenijo v vodotesno streho, je prava rešitev za vas vodotesna pergola Brisole Hard Top.
Je vertikalno ali horizontalno fiksno ali nastavljivo senčilo, namenjeno senčenju ali popolni zatemnitvi prostorov, kar omogočajo prekrivajoče se lamele. Običajno se vgrajuje vertikalno pred okni ali na zunanjih mejah teras.
Brisoleji B-220 predstavljajo funkcionalno, estetsko, arhitekturno rešitev in zagotavljajo ustrezno udobje v stanovanjskih ali poslovnih objektih.
Izdelani so iz tipskih aluminijastih lamel širine 220 mm, ki so lahko fiksno ali pomično vpete v aluminijasto konstrukcijo. S svojimi lastnostmi zagotavljajo učinkovito senčenje ali sončenje (regulacijo svetlobe) v prostoru, prihranijo energijo, odbijajo dež in veter, so odporni na točo in obenem lahko služijo tudi kot protivlomna zaščita dela objekta.
Nastavljivi brisoleji
Pri nastavljivih brisolejih vam regulacija kota lamel omogoča učinkovito kontrolo nad osvetlitvijo in zasebnostjo v prostoru. Ker so lamele izdelane tako, da se prekrivajo, omogočajo tudi popolno zatemnitev prostorov.
Je vertikalno ali horizontalno, fiksno ali nastavljivo senčilo, namenjeno senčenju prostorov ali teras. Običajno se vgrajuje vertikalno pred okni, na zunanjih mejah teras, horizontalno nad terasami ali izložbami.
Lastnosti
Brisoleji B-290 ne omejujejo pogledov navzven in v prostor. Izdelani so iz fiksnih (vertikalnih ali poševnih) ali pa ročno ali motorno nastavljivih aluminijastih lamel, ki so vpete v aluminijasto konstrukcijo.
S svojimi lastnostmi in sestavo zagotavljajo učinkovito senčenje ali sončenje (regulacijo svetlobe) v prostoru ali na terasi, prihranijo energijo, odbijajo dež in veter, so odporni na točo in lahko v vertikalni izvedbi služijo tudi kot protivlomna zaščita dela objekta.
Je vertikalno ali horizontalno, fiksno ali nastavljivo senčilo, namenjeno senčenju prostorov. Običajno se vgrajuje vertikalno pred okni, steklenimi fasadami ali horizontalno nad izložbami.
Brisoleji B-400 so izdelani iz fiksnih (vodoravnih ali poševnih) ali pa ročno ali motorno nastavljivih aluminijastih lamel, ki so vpete v aluminijasto konstrukcijo.
S svojimi lastnostmi in sestavo zagotavljajo učinkovito senčenje ali sončenje (regulacijo svetlobe) prostorov, prihranijo energijo, odbijajo dež in veter, so odporni na točo in obenem služijo kot zaščita oken ali steklenih fasad.
Zaradi specifičnih zahtev uporabnikov, umestitve določenih rešitev v obstoječ koncept objekta ali specifičnih dimenzij, je včasih potrebno povsem individualno pristopiti k rešitvi posamezne situacije. V takšnih primerih pripravimo konstrukcijsko ustrezne rešitve, ki jih po naročnikovi potrditvi izdelamo in ustrezno umestimo v prostor.
Neklasična uporaba brisoléjev
Klasični brisoleji iz tipskih lamel so predvideni za izvedbo senčil pravilnih oblik, vam pa lahko ponudimo in izdelamo ustrezne rešitve tudi zasenčenje nepravilnih oblik (poševnine, loke, krivulje …).
Pri novih, modernih objektih včasih arhitekti vključujejo brisoleje iz fasadnih materialov ali lamele nestandardnih oblik – tudi v takšnih primerih potrebujete mehanizme, pogone in izkušenega izvajalca. Naše podjetje vam lahko pomaga z razvojem in izvedbo.
Prezračevane fasade so iz vidika izbora fasadnih materialov, pa tudi samega dizajna, arhitekture in izvedbe, zelo atraktivne in funkcionalne. Z energetskega vidika pa gre za ekonomične rešitve izvedbe fasadnega ovoja.
Kaj je prezračevana fasada?
Prezračevana fasada je sistem fasade, kjer je fasadna obloga pritrjena na leseno ali aluminijasto fasadno podkonstrukcijo in odmaknjena od toplotne izolacije. S pomočjo odmika obloge od izolacije dobimo prezračevalni kanal in s tem omogočimo kroženje zraka.
Vsaka obloga ima drugačen videz, drugačni pa so tudi načini pritrjevanja.
Sestava
Sistem prezračevane fasade je sestavljen iz treh delov: zunanje dekorativne obloge, zračne plasti, ki je lahko naravno ali umetno prezračevana ter izolacijske plasti.
Zunanja dekorativna obloga se pritrjuje z mehanskimi ali kemijsko-mehanskimi elementi.
Večplastne možnosti, ki jih dajejo struktura sistema in zunanje dekorativne obloge iz različnih materialov (npr. visokotlačni laminat HPL, naravni kamen, keramika, vlakno-cement, aluminij, aluminijasti kompozit, perforirana pločevina, beton z vlakni …), sistemu omogočajo večjo arhitekturno vrednost v fazi novogradnje in/ali pri obnovi.
V sistemih prezračevanih fasad je zračna plast med zunanjo dekorativno oblogo in izolacijsko plastjo projektirana tako, da zrak zaradi učinka dimnika lahko kroži. Kroženje je naravno ali umetno nadzorovano – odvisno od letnega časa in dnevnih razmer. Glavni namen kroženja zraka je izboljšanje skupnih toplotnih in energetskih lastnosti.
Poleg arhitekturne vrednosti, ki jo zagotavlja sistem prezračevanih fasad, s pravilno izbiro izolacijskega materiala pomembno vplivamo tudi na varnost uporabnikov in njihovega imetja ter na mikroklimatske pogoje bivalnega prostora.